زندگینامه فابرگاسنام:سسک فابرگاس
قد : 180
تاریخ تولد : 4 می 1987فابرگاس ستاره ی خوش نام اسپاینایی در سال 87 در شهر آرنیس دمار ایالت کاتالونیا متولد شد.دوران فوتبالی او با تیم بارسلونا شروع شد.در تیم جوانان بارسا شروع به بازی کرد و درسال 2003 و در سن 16 سالگی نظر مربی بازیکن ساز توپچی های لندن را به خود جلب کرد و سپس با قرار دادی دو ساله به آرسنال منتقل شد.
در سال اول حضورش در آرسنال بازیهای چندانی انجام نداد ولی فصل دوم توانست از فرصت و مصدومیت هافبک های کلیدی توپچی ها نهایت استفاده را برده و در کنار بزرگانی چون سیلوا در خط میانی قرار گیرد.او در این فرصت توانست نقش یک بازیساز خوش فکر را برای آرسنال ایفا کند.کارهای دفاعی بر عهده ی سیلوا بود و بازیساز تیم فابرگاس.این در حالی بود که هنگامی که در جوانان بارسا بازی میکرد یک هافبک دفاعی بود!!
سسک ابتدا زندگی در پایتخت انگلیس را برای خود غیر قابل تحمل دانست ولی به کمک هم تیمیهایش علی الخصوص فیلیپ سندروس توانست با شرایط جدید کنار بیاید.
اولین بازی فابرگاس برای آرسنال به همان اولین سال حضورش و در جام حذفی انگلستان در مقابل تیم رتردام یونایتد صورت گرفت.این بازی باعث شد تا نام او در تاریخچه ی آرسنال به عنوان جوان ترین بازیکن تاریخ باشگاه ثبت شود.
در سال اول در عین قهرمانی آرسنال در لیگ به وی مدالی تعلق نگرفت زیرا وی حتی 1 بازی هم برای آرسنال انجام نداده بود.
اولین بازی فرانس خارج از جام حذفی به بازی مقابل منچستر یونایتد Community_Shield بر میگردد که وی به علت مصدومیت ویرا وارد زمین شد. وجالب اینکه اولین حضور او در ترکیب اصلی نیز مقابل منچستر یونایتد بود که توانستند در ضربات پنالتی یونایتد را شکست داده و قهرمان شوند.
پس از پیوستن ویرا به یووه وی مجال یافت تا بیشتر خود نمایی کند . همچنین شماره ی 4 پاتریک ویرا را به او دادند!
او در ادامه در آرسنال درخشید و هم اکنون جزو کلیدی ترین بازیکنهای این تیم به شمار میرود.

افتخارات با آرسنال
FA Community Shield: 2004-05
FA Cup: 2004-05

Runners-up
FA Community Shield: 2005-06
Premier League: 2004-05
League Cup: 2006-07
UEFA Champions League: 2005-06


فابرگاس در تیم ملی

شروع بازی وی برای کشورش اسپانیا نیز به تیم ملی جوانان باز میگردد.
در مسابقات جهانی زیر 17 سال سال 2003 ککه در فنلاند برگزار شد وی عضو تیم ملی اسپانیا بود.با وجود اینکه وی به عنوان هافبک برای تیم بازی میکرد به آقای گلی آن جام رسید ولی در فینال قابل تیم برزیل مغلوب شد و چیزی به جز نائب قهرمانی به او نرسید.
سال 2005 به تیم ملی اصلی اسپانیا دعوت شد و در جام جهانی 2006 نیز عضو اصلی این تیم بود .
ولی طبق معمول اسپانیایی ها با تیم ملی افتخاری کسب نکرد .

/ 0 نظر / 23 بازدید