تاریخچه شرکت های تویوتا و هیوندای

 

موسس شرکت تویوتا آقای ساکیچی بوده است.این کارخانه در سال ۱۹۱۸ احداث شده است.در ابتدا شرکت تویوتا کارخانه نساجی بود.در ابتدا اسم شرکت تویوتا بدین صورت نبوده است .در بدو تاسیس شرکت اسم کارخانه تویودا بوده که به معنی کشتزار وسیع برنج می باشد.در سال ۱۹۳۶ کیچیرو ه پسر ساکیچی موسس شرکت تویودا این کارخانه را تبدیل به یک کمپانی خودروسازی کرد .و در همان سال اولین خودروی تویوتا وارد بازار شد .
● مدلهای جدید - خودروهای غیرعادی
شرکت خودروسازی تویوتا قصد دارد مدلهای جدید خودروهای غیرعادی خود را در چندین نمایشگاه خودرو به نمایش بگذارد.به گزارش ایسنا، شرکت تویوتا در حال طراحی و ساخت خوروهایی است که از نظر شکل با نمونه‌های خودروهای موجود در بازار متفاوت است. به نظر می‌رسد شرکت تویوتا برای مقاصد تبلیغاتی این خودروها را ساخته باشد، زیرا این مدل از خودروها در محبوبیت نشان تویوتا بسیار موثر خواهند بود. مقامات تویوتا می‌گویند که این خودروها با باطری‌های لیتیومی ‌ حرکت می‌کنند. این خودروها به شکل برگی هستنند که چهار چرخ دارد و از مواد گیاهی مانند الیاف و کنف که پایه گیاهی دارند، در ساخت آنها استفاده شده است. حرکت این خودروهای برگی شکل در ابتدای حرکت به صورت عمودی‌ است و با افزایش سرعت به حالت افقی در می‌آید. شرکت تویوتا سعی می‌کند خودروهای i-foot که شبیه تخم‌مرغ و خودروی i-unit که شبیه برگ است را مدرن تر کند. شرکت تویوتا همچنین در خودروهای تخم‌مرغی شکل خود مقوله ایمنی را رعایت کرده و مد نظر قرار داده است.
● فناوری ایمنی
شرکت خودروسازی تویوتا ژاپن فناوری ایمنی ابداع کرده است که به جلب حواس راننده به هنگام رانندگی در جاده کمک می‌کند. به گزارش پایگاه اینترنتی آسوشیتدپرس، سامانه رایانه پردازش تصویر ساخت شرکت تویوتا موتور از دوربینی که نزدیک فرمان نصب شده برای تشخیص زمانی که راننده به جلو نگاه نمی‌کند استفاده می‌نماید. این سامانه بر روی داشبورد نوری می‌تاباند و بوق می‌زند. اگر راننده بازهم واکنش نشان ندهد ترمز می‌کند. این ویژگی در نمونه‌های لوکس ‪ lexus‬تویوتا که قرار است از بهار سال آینده در ژاپن عرضه شود بکار خواهد رفت. هنوز مشخص نیست در نمونه‌های خودروهای تویوتا که به خارج از ژاپن نیز صادر می‌شود این فناوری بکار رفته است یا خیر. تحقیقات نشان می‌دهد بیشتر تصادفات رانندگان زمانی رخ می‌دهد که حواس راننده متوجه رانندگی نیست.
گروه تویوتا، بزرگ‌ترین گروه تولیدکننده خودرو در ژاپن، برنامه دارد که در سال آینده ‪ ۲۰۰۶‬میلادی تولیدات خودرو خود را در جهان به سطح ‪ ۹‬میلیون و ‪ ۸۰‬هزار دستگاه رسانده و در رده نخست شرکت‌های تولیدکننده خودرو در جهان قرار بگیرد.
روزنامه «ماینیچی» روز چهارشنبه گزارش داد: این آمار مشمول کل تولیدات گروه تویوتا است، شامل شرکت‌های «تویوتا»، «دایهاتسو» و «هینو» می‌باشد.
بر پایه این گزارش در سال جاری شرکت آمریکایی جنرال موتورز با ‪۹‬ میلیون و ‪ ۸۰‬هزاردستگاه در رده نخست شرکت‌های تولیدکننده خودرو در جهان قرار دارد، اما با توجه به مشکلات مالی و تصمیم این شرکت برای بستن سه کارخانه‌اش در آمریکا، پیش بینی می‌شود، در سال ‪ ۲۰۰۶‬میلادی آمار تولیدی این شرکت کاهش پیدا کند.
گروه «تویوتا» همچنین برنامه دارند، در سال آینده ‪ ۲۰۰۶‬میلادی فروش خودرو در جهان را به سطح هشت میلیون و ‪ ۸۵۰‬هزار دستگاه برساند، ‪ ۹‬درصد بیشتر از سال جاری است.
دو میلیون و ‪ ۴۷۰‬هزار دستگاه از این خودروهای گروه «تویوتا» در درون ژاپن بفروش خواهد رسید.
شرکت «تویوتا» نیز به تنهایی برنامه دارد، در سال آینده میلادی هشت میلیون و ‪ ۱۱۰‬هزار دستگاه در جهان تولید کند، ‪ ۱۰‬درصد بیشتر از تولیدات سال جاری است.
حدود چهار میلیون و ‪ ۱۱۰‬هزار دستگاه از این خودروهای شرکت تویوتا در کارخانه‌های این شرکت در درون ژاپن ساخته خواهد شد.
گفتنی است، در چارچوب گروه تویوتا، شرکت تویوتا تولیدکننده خودروهای سواری، شرکت «دایهاتسو» تولیدکننده خودروهای کوچک و شرکت هینو تولیدکنندگان خودروهای سنگین چون کامیون هستند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hyundai Motor Company logo.svg
هیوندای به مجموعه‌ای از کارخانجات و سازمان‌های مرتبط با آن اطلاق می‌شود که توسط چونگ جو-یونگ از کره ‌جنوبی بنا شده‌است. نخستین کمپانی هیوندای در سال ۱۹۴۷ میلادی بعنوان یک کمپانی ساختمانی بنا‌شد و در نهایت مجموعه هیوندای تبدیل به بزرگترین کمپانی زنجیره‌ای کره جنوبی شد. معروف‌ترین سازمان هیوندای کمپانی هیوندای موتور می‌باشد که پنجمین تولیدکننده بزرگ خودرو در دنیا می‌باشد. صنایع سنگین هیوندای بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ کشتی در دنیا می‌باشد. واژه هیوندای در زبان کره‌ای به معنی «تاز‌گی» می‌باشد. HMC یا Hyundai Motor Company یک کارخانه اتومبیل سازی در جنوب کره است . اتومبیلهای هیندای در سراسر جهان وجود دارند . کارخانه هیندای در سال 2003 بزرگترین کمپانی تولیدی ماشین در کره و 7 امین در دنیا بود . شعار این کارخانه چنین است : "Drive your way" موتورهای هیوندای در حقیقت قسمتی از کارخانه Hyundai Motor Company است که به ساخت موتورهای Kia نیز اشتغال دارد . لوگو هیوندای یک بیضی است که حرف ایچ ( با فونت خاص و بیضی مانند ) درون آن یادآور مارک هیوندای می باشد . هم چنین می توان آن را به نوعی سمبلی از هدف کارخانه برای پیشرفت نامید . بدین صورت که بیضی نمادی از گسترش و افق جهانی است و حرف ایچ مورب نمادی از 2 انسان ( یعنی کارخانه و مشتری ) که دست مشارکت دارد.
 28301349789315762543 بررسی و عکس های هیوندای آزرا 2012

 85396262531352858329 بررسی و عکس های هیوندای آزرا 2012

 

/ 0 نظر / 4 بازدید